Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

lipiec 2022

20220701
Poprzedni tydzień
Następny tydzień

Ośrodek na FKŻ 2022!

Data: 01.07.2022
Czas rozpoczęcia: 11.00
Miejsce: Żydowskie Muzeum Galicja
Może być zdjęciem przedstawiającym tekst „Piątek, 1.07.2022, godz. 11:00 "Żydzi krakowscy: woda i para" Wykład dr Hanny Kozińskiej Witt, dr. Przemysława sława Zarubina Organizator: OÅrodek Studiów nad Historia Kulturą Żydów Krakowskich UJ GALICJA ŻYDOWSKIE MUZEUM WYDARZENIE OWARZYSZĄCE: ACCOMPANYINGEVENT THE: FESTIWAL KULTURY ŻYDOWSKIEJ”

Wątek przewodni tegorocznego festiwalu – „woda” – jest znakomitym tematem pozwalającym opowiedzieć o działalności przemysłowej krakowskich Żydów i ich aktywności na forum polityki miejskiej. W jaki sposób żydowscy działacze gospodarczy angażowali się w pomysły na zasypanie Wisły i budowę w Krakowie kanału łączącego Wisłę z Dunajem? Jaką rolę woda odgrywała w działaniu licznych żydowskich zakładów przemysłowych rozlokowanych w Krakowie i okolicach? I ogólniej, jaką rolę odgrywali żydowscy przemysłowcy w życiu gospodarczym miasta?

 

Odpowiedź na te pytania poznają Państwo 1 VII 2022 podczas kolejnej edycji Festiwalu Kultury Żydowskiej! 

Serdecznie zapraszamy do udziału w wykładzie dr Hanny Kozińskiej-Witt i dr Przemysława Zarubina pt. Żydzi krakowscy: woda i para, który odbędzie się stacjonarnie w Żydowskim Muzeum Galicja 1 VII 2022 o g. 11.00. Organizatorem wykładu jest Ośrodek Studiów nad Historią i Kulturą Żydów Krakowskich UJ.